Послуги адвоката юридичним особам

Будь-яка юридична особа (чи навіть фізична особа-підприємець), розпочинаючи вести свою господарську діяльність у правовому полі України, досить швидко відчуває потребу у кваліфікованій юридичній допомозі. Адже вимоги законодавства постійно (а іноді — з калейдоскопічною швидкістю) змінюються, практика господарських відносин не є сталою, технології бурхливо розвиваються, випереджуючи регулювання, а конкурентне середовище зумовлює необхідність у систематичному та професійному захисті своїх прав та законних інтересів. Отже, що краще: відкрити у штаті підприємства вакансію найманого працівника-юриста чи укласти договір про надання правової допомоги із адвокатом?

У чому полягають переваги договору з адвокатом для юридичних осіб?

По-перше, коло прав та обов»язків адвоката при захисті інтересів клієнта значно ширше, ніж у працівника підприємства. Так, наприклад адвокат має право направляти адвокатські запити для отримання інформації, необхідної йому для виконання своїх обов»язків, а за ненадання такої інформації передбачено адміністративну відповідальність.

По-друге, інформація та документи, отримані адвокатом у рамках здійснення адвокатської діяльності мають статус адвокатської таємниці, яка захищена законом та не підлягає розголошенню. Так, на відміну від звичайного працівника, адвокат навіть під час допиту не має права розкривати отримані від клієнта відомості, а документи із адвокатського досьє не підлягають вилученню.

По-третє, юридична особа оплачує фактично надану адвокатом правову допомогу відповідно до досягнутої домовленості та наданих звітів, а не просто перебування працівника на робочому місці незалежно від його навантаження та результатів діяльності. У випадку, якщо правова допомога необхідна на визначений період часу або епізодично, постійно утримувати на робочому місці працівника немає сенсу.

По-четверте, клієнт має право в будь-який час розірвати договір із адвокатом в односторонньому порядку без штрафних санкцій, додаткових видатків та інших ризиків, на відміну від тривалої та складної процедури припинення трудових відносин.

По-п»яте, законодавство вимагає від адвоката постійно підвищувати свою кваліфікацію, що позитивно впливає на його професійний рівень, в той час як штатний працівник такого обов»язку не має або підвищує свою кваліфікацію за рахунок підприємства.

Крім того, має місце і економія на фонді заробітної плати та зменшення обсягу відповідальності юридичної особи, адже адвокат сплачує податки самостійно.

В подальшому, згідно із вже внесеними змінами у законодавстві, судове представництво інтересів юридичних та фізичних осіб майже у повному обсязі стане прерогативою виключно осіб із статусом адвоката, а не просто дипломованих юристів. Вже сьогодні, захист фізичних осіб у кримінальному та адміністративному процесі покладено тільки на адвокатів.

Ми пропонуємо пакети послуг для юридичних осіб, які враховують специфіку їх роботи та дозволяють вирішити питання забезпечення правового супроводу діяльності підприємства оптимальним шляхом.

Добавить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

очиститьPost comment