Захист у справах про адміністративні правопорушення

Традиційно у нашому суспільстві притягнення до адміністративної відповідальності не вважається чимось серйозним, тому багато людей не вважають за потрібне у такому випадку звертатися за захистом.

Так, дійсно, процедура у справах про адміністративні правопорушення є значно простішою за процедуру у кримінальних провадженнях, а форми адміністративної відповідальності — легшими порівняно з кримінальною відповідальністю. Але водночас, адміністративний та кримінальний процеси мають багато спільних рис.

Чому ж юридична допомога насправді є необхідною?

По-перше, санкції за окремими складами адміністративних правопорушень передбачають і накладення суттєвих сум штрафів (10000-20000 грн.), і позбавлення спеціального права (наприклад, водійських прав), і громадські та виправні роботи, і конфіскацію майна, яке є знаряддям вчинення адміністративного правопорушення (наприклад, рушниці у разі порушення правил полювання) та незаконно виробленої продукції, і арешт строком до 15 діб.

Таким чином, набувають принципового значення правильна кваліфікація дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тактика ведення процесу та доказування невинуватості особи, наявність обставин, що пом»якшують або обтяжують відповідальність тощо.

По-друге, іноді накладене адміністративне стягнення протягом року з дати його накладення є перешкодою для роботи на керівних посадах та/або зайняття окремими видами діяльності, та свідчить про відсутність бездоганної ділової репутації особи.

Отже, у разі порушення справи про адміністративне правопорушення необхідно як мінімум отримати інформацію про вплив потенційного рішення у ній на подальшу кар»єру та професійні можливості особи.

По-третє, процедура у справах про адміністративні правопорушення передбачає можливість адміністративного затримання особи, особистого огляду, вилучення речей та документів, затримання транспортного засобу.

У такому випадку, дуже важливо розуміти свої права як затриманого, строки та підстави затримання, вчасно оскаржувати дії правоохоронних органів та вживати всього комплексу заходів для захисту прав особи.

Вчасне звернення за юридичною допомогою зменшує несприятливі наслідки

Отже, для запобігання зазначеним несприятливим наслідкам, доцільно вчасно звертатися за юридичною допомогою, адже законодавство, що застосовується у справах про адміністративні правопорушення містить досить можливостей для ефективного захисту прав та законних інтересів особи.

Добавить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

очиститьPost comment