Боротьба з корупцією є насьогодні однією з наймодніших тем. Причому, на жаль, антикорупційні заходи як правило носять не превентивний системний характер, спрямований на знищення умов для існування корупції, а здійснюються шляхом огульних обвинувачень невизначеного кола осіб у невизначеному колі злочинів та створенні штучного протистояння різних соціальних верств населення.

За принципом «охоти на відьом» та «ліс рублять — тріски летять» питання щодо притягнення до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства зазвичай порушуються щодо осіб, які займають незначні посади у системі державної служби та управління, місцевого самоврядування тощо і допускають помилки через незнання або нерозуміння закону.

Як себе захистити від звинувачень у коррупції?

Як завжди, найкращим способом вирішення проблеми є її профілактика.

Перш за все, треба визначитись, чи поширюються на Вас вимоги антикорупційного законодавства. Поширеною помилкою є думка, що антикорупційне законодавство стосується виключно державних службовців.

Насправді, до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства (кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної) може бути притягнуто навіть працівника недержавного підприємства, який постійно або тимчасово обіймає посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або навіть особу, яка надає послуги підприємству за договором.

Встановивши, що Ви належите до «групи ризику», слід уважно проаналізувати антикорупційне законодавство та свої посадові і фактичні обов»язки на підприємстві, бажано, за допомогою адвоката. Адже закон встановлює певні вимоги та обмеження для різних категорій осіб, на яких поширюється. Крім того, не виключено, що усі ризики та відповідальність керівництво підприємства вже переклало на Вас.

Правова допомога юриста

Якщо Ви є суб»єктом декларування (або претендуєте на зайняття відповідної посади), то заповнюючи передбачену законом декларацію, Ви можете зіштовхнутися з великою кількістю питань. Навіть якщо ви вже подавали такий документ, попередній досвід не завжди Вам допоможе, бо форми декларацій змінюються ледве не що півроку. У такому разі також краще проконсультуватися із юристом, ніж сподіватися на долю та щасливий випадок.

Конче необхідною є правова допомога, якщо лихо вже сталося, і щодо Вас порушено службове розслідування (не кажучи вже адміністративне, кримінальне чи дисциплінарне провадження). За умови вчасного звернення, є шанс не допустити притягнення до відповідальності та довести невинуватість особи ще на стадії службового розслідування та/або домогтися закриття кримінального або адміністративного провадження з реабілітуючих підстав.

Добавить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

очиститьPost comment